انتخاب صحیح شماست که موفقیت تان را تضمین می کند

با زبان آلمانی آشنا شویم

 

زبان آلمانی

 

مقدمه

زبان آلمانی یکی از شاخه های زبانی ژرمن غربی است که به صورت زبان اصلی آلمان، اتریش، لوکزامبورگ،سوئیس،لیختن اشتاین ، بلژیک و ایتالیا صحبت می شود.

آلمانی در دو ایالت داکوتای شمالی و داکوتای جنوبی پس از انگلیسی دومین زبان در خانه‌ می باشد.

در جهان 90 میلیون نفر با زبان اصلی بومی آلمانی و 30 میلیون نفر هم جزء کسانی هستند که به دیگر لهجه های آلمانی صحبت می کنند. می توان گفت 80 میلیون نفر از مردم دنیا آلمانی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب نموده اند و بسیاری دیگر در کشورهای خارجی در حال آموزش زبان آلمانی می باشند.

تنوع زبان آلمانی در نگارش

 

آلمانی عالی

آلمانی والا به عنوان زبان ادبی استاندارد در قرن شانزدهم میلادی ظهور کرد. ترجمه کتاب مقدس از مارتین لوتر که در سال 1534 کامل شد؛ به آغاز این  فرایند اشاره دارد. زبانی که او استفاده نمود  و بعضا بر پایه زبان آلمانی بود که صحبت می شد، الگویی برای نگارش زبان آلمانی گردید.

آلمانی-سوییسی

نوعی از زبان آلمانی که حدود 4 میلیون نفر در سوئیس صحبت می کنند و گهگاه در نگارش رمان ها، روزنامه ها ، نامه های شخصی و دفتر یادداشت ها ظاهر می شود.

آلمانی- پنسیلوانیا

گونه دیگری از زبان آلمانی  که زبان اصلی حدود 250هزار نفر در پنسیلوانیا، اوهایو و ایندیانا در ایالات متحده و اونتاریو در کانادا می باشد. انواع محلی زبان آلمانی بعضا در نوشتن مقالات قومی و کتاب های طنز مانند استریکس استفاده می شود.

 

سبک نگارش دستخط آلمانی

 

فراکتور 

فراکتور طی قرن شانزدهم تا سال 1940برای چاپ و نگارش زبان آلمانی مورد استفاده قرار می گرفت. نام فراکتور از لغت لاتین میانه ی " حروف الفبای شکسته"  آمده است. از آنجا که پاره های تزیینی، خط پیوسته یک لغت را می شکنند نیز این دستخط به فراکتور معروف است.

 

 

نمونه ای از متن با نگارش فراکتور

 

نمونه ای از متن با خط فراکتور آلمانی

 

شوترلین 

 شوترلین توسط هنرمند گرافیست برلینی به نام ال.شوترلین که در سال های 1865- 1917 می زیست اختراع شد. او این سبک را از دستخطی که در یک دفترخانه قدیمی آلمانی استفاده می شد الگو برداری کرد. این خط  از سال 1915 تا  1941 در مدارس آلمان تدریس می شد و هنوز هم توسط نسل های قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

 الفبای خط شوترلین آلمانی

نمونه ای از  متن با خط شوترلین

 

 نمونه متن با خط شوترلین

الفبای امروزی آلمانی

 

الفبای آلمانی با خط امروزی

طرز تلفظ آلمانی

 

 تلفظ آلمانی

که شامل صداهای کوتاه ، صداهای کشیده و حروف بی صدا می باشد.

حروف الفبا در زبان آلمانی

تعداد حروف الفبا در زبان آلمانی 26 حرف می باشد که با تلفظ آن ها آمده است:

 

الفبای آلمانی
حرف تلفظ حرف تلفظ
A  آ N اِن
B ب_ O اُ
C س_ P پ
D د Q کو
E اِ R اق (بین خ وق)
F اِف S اِس
G گ T تِ
H ها U او
I ای V فاو
J یوت W و
K کا X ایکس
L اِل Y اُپسیلون
M ام Z ت(ست)

در این بخش تلفظ حروف زبان آلمانی نیز بررسی گردید.

 

آموزش زبان آلمانی به سبک گوته
نظرات
نام:
پست الکترونیک:
وب سایت:
نظر:
کد:
دوره های زبان آلمانی
اطلاعات مدیریت

 اینجانب محمدرضا یعقوب نژاد پازوکی  ۱۳ سال مقیم کشور آلمان بوده ودر مقاطع مختلف دانشگاهی وشغلی به شرح زیر فعالیت نموده ام :

اولین دوره در کشور آلمان نزد آموزشگاهای زبان متفاوت جهت کسب رتبهC 1(مقطع مورد نیاز جهت پذیرش از دانشگاهای آلمان)می باشد. در مراحل بعدی اینجانب دیپلم کشور المان را با موفقیت به پایان رسانده( در واقع اینجانب دارای دیپلم از ایران وآلمان میباشم). در مقطع بعدی اینجانب در دانشگاه فنی karl Benz   در شهر Koblenz در رشته طراحی ساختمان شروع به تحصیل وبا موفقیت به پایان رساندم و سپس در شرکت نقشه کشی و پیمانکاری Rhein Mosel Bau مدیر پروژه شهرسازی شهر کوبلنز بوده و پس از آن برای ادامه تحصیل و اخذ تخصص در رشته راهسازی و طراحی کنالکشی شهری و زیباسازی شهری به شهر کلن رفته و در دانشگاه Rheinische Akademie Köln  ادامه تحصیل دادم وبا موفقیت این دوره تخصصی را به پایان رسانده و در مقاطع ذکر شده همواره تدریس زبان آلمانی برای دانشجویان مقیم آلمان بصورت حرفه ای و تخصصی می بوده و همچنین تجربه تدریس در آموزشگاه های مختلف در ایران را نیز دارا می باشم.
 
اطلاعات تماس

 

 

ایمیل : rezapazoki10@yahoo.de
 

 

چند ضرب المثل آلمانی

 

 Das Eisen schmieden, solange es heiß ist.

ترجمه: تا آفتاب می درخشد، علف ها را خشک کن.

معادل: تا تنور داغ است نان را بچسبان، تا تنور گرم است نان دربند.

 
Den Wald vor lauter Bäumen nicht sehen.
ترجمه: از انبوه درختان جنگل پیدا نیست.
معادل: آنقدر جلو چشم بود که دیده نمی شد.
 
برای مشاهده بقیه ضرب المثل ها به اینجا مراجعه کنید...