انتخاب صحیح شماست که موفقیت تان را تضمین می کند

پذیرش رایگان، ویزا و اقامت در اتریش

در این مطلب سعی شده است اطلاعاتی راجع به دانشگاه‌های اتریش، اخذ پذیرش رایگان، ویزای دانشجویی و هزینه‌های آنها و نیز راه‌های کسب‌درآمد اشاره شود. امروزه افراد زیادی در سراسر دنیا تمایل به تحصیل رایگان در دانشگاه‌های معتبر دارند. مهمترین عاملی که برای تحصیل در خارج از کشور و دوری از خانواده وجود دارد توانایی تصمیم‌گیری شخص و روی پای خود ایستادن است.

 

پذیرش در اتریش


اتریش کشوری سرسبز و واقع در اروپای مرکزی است، زبان رسمی و رایج آن آلمانی است و برای تحصیل در اتریش باید زبان آلمانی را دانست البته بیشتر مردم به زبان انگلیسی تسلط دارند و در آنجا رایج می‌باشد. به طور کلی اتریش دارای 22 دانشگاه دولتی، 12 دانشگاه خصوصی و 21 دانشگاه علوم‌کاربردی غیر دولتی است. افرادی که دارای شرایط تحصیل در رشته و مقطع مربوطه در کشور مورد نظر هستند می‌توانند در همان رشته و مقطع تقاضای پذیرش بگیرند. همچنین برای درخواست پذیرش باید دارای شرایط اعطای ویزا از دولت اتریش باشند. گذراندن مراحلی برای تحصیل در اتریش لازم است به این صورت که ابتدا باید تقاضای پذیرش با ارسال مدارک لازم به دانشگاه مورد نظر در اتریش شود؛ مرحله دوم پس از گرفتن پذیرش، درخواست گرفتن اقامت دانشجویی از سفارت اتریش در ایران با عرضه گواهی‌های مورد نظر (پذیرش، تمکل مالی، تأیید ذخیره محل اسکان) مورد نیاز است؛ در مرحله آخر سفارت اتریش درخواست اقامت دانشجو را به همراه مدارک به اداره مهاجرت برای صدور اجازه اقامت می‌فرستد. مدارک مورد نیاز برای پذیرش که همگی باید به زبان آلمانی با تأیید دادگستری باشد شامل داشتن گذرنامه معتبر، فرم پر شده تقاضای پذیرش از دانشگاه مورد نظر، ترجمه رسمی دیپلم، دو قطعه عکس رنگی، کپی ترجمه رسمی شناسنامه با تأیید دادگستری، گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه، ریزنمرات دروس گذرانده شده در دانشگاه ایران و ترجمه گواهی عدم سوء پیشینه با تأیید داگستری می‌باشد. برای درخواست ویزای دانشجویی در اتریش مدارک مورد نیاز شامل گذرنامه با مدت اعتبار کافی، فرم پر شده و امضا شده تقاضای ویزا، یک قطعه عکس رنگ، شناسنامه، کپی بلیط و بیمه، گواهی رزرو محل سکونت، پذیرش از دانشگاه اتریش، هزینه صدور ویزا، ریز پرینت حساب بانکی وگواهی تمکن مالی بانک باید به سفارت تحویل داده شود.
 

ویزا و اقامت در اتریش


امور بعد از ورود و هزینه‌های تحصیل و درآمد


بعد از ورود به اتریش باید مدارک ترجمه شده و به امضا رسیده توسط دادگستری، وزارت امور خارجه و سفارت اتریش در ایران شامل ثبت نشانی محل سکونت با امضای صاحبخانه یا مسئولان خوابگاه، ثبت نام در دانشگاه با مدارک لازم، مراجعه به شرکت بیمه با ارائه مدارک ثبت‌نام در دانشگاه، مراجعه به بانک برای بازکردن حساب و دفترچه، دریافت ویزای یکساله دانشجویی انجام و تحویل داده شود.
هزینه‌های زندگی بسته به سبک زندگی افراد و شهری که در آن اقامت دارند متفاوت است؛ این هزینه‌ها شامل هزینه‌های مربوط به تحصیل و غیر تحصیل است. در مورد هزینه‌های تحصیلی، یکی از آنها هزینه‌های مربوط به شهریه است که بسته به دانشگاه متفاوت است، هزینه اجباری مربوط به بیمه دانشجویی است، هزینه کلاس‌های آلمانی و نیز هزینه مربوط به لوازم تحریر و خرید کتاب، جزوه و غیره می‌باشد. هزینه‌های غیر تحصیلی شامل هزینه مربوط به سکونت شامل خوابگاه و یا آپارتمان است و در مورد آپارتمان هزینه‌های مربوط به شارژ، آب و برق می‌باشد، هزینه پوشاک و هزینه تغذیه است که می‌توان با توجه به آشنایی در مورد زمان تخفیف‌ها مقداری هزینه را کاهش داد. یکی دیگر از هزینه‌ها مربوط به وسایل نقلیه عمومی است که برای دانشجویان زیر 27 سال ارزان‌تر از حد معمول می‌باشد.
شرایط کار دانشجویان خارجی در اتریش بدین گونه است که برای دانشجویان فوق دیپلم و لیسانس 10 ساعت در هفته و برای دانشجویان مقاطع بالاتر 20 ساعت در هفته می‌باشد. این مجوز کار می‌تواند برای تمام طول سال باشد.

 

تحصیل در اتریش

 

دوره های زبان آلمانی
اطلاعات مدیریت

 اینجانب محمدرضا یعقوب نژاد پازوکی  ۱۳ سال مقیم کشور آلمان بوده ودر مقاطع مختلف دانشگاهی وشغلی به شرح زیر فعالیت نموده ام :

اولین دوره در کشور آلمان نزد آموزشگاهای زبان متفاوت جهت کسب رتبهC 1(مقطع مورد نیاز جهت پذیرش از دانشگاهای آلمان)می باشد. در مراحل بعدی اینجانب دیپلم کشور المان را با موفقیت به پایان رسانده( در واقع اینجانب دارای دیپلم از ایران وآلمان میباشم). در مقطع بعدی اینجانب در دانشگاه فنی karl Benz   در شهر Koblenz در رشته طراحی ساختمان شروع به تحصیل وبا موفقیت به پایان رساندم و سپس در شرکت نقشه کشی و پیمانکاری Rhein Mosel Bau مدیر پروژه شهرسازی شهر کوبلنز بوده و پس از آن برای ادامه تحصیل و اخذ تخصص در رشته راهسازی و طراحی کنالکشی شهری و زیباسازی شهری به شهر کلن رفته و در دانشگاه Rheinische Akademie Köln  ادامه تحصیل دادم وبا موفقیت این دوره تخصصی را به پایان رسانده و در مقاطع ذکر شده همواره تدریس زبان آلمانی برای دانشجویان مقیم آلمان بصورت حرفه ای و تخصصی می بوده و همچنین تجربه تدریس در آموزشگاه های مختلف در ایران را نیز دارا می باشم.
 
اطلاعات تماس

 

 

ایمیل : rezapazoki10@yahoo.de